44. Forbered det NESTE salget til samme kunde.
Dette gjelder ikke for alle bransjer, men i enkelte bransjer kan man legge opp til mange FREMTIDIGE salg samtidig med at man gjennomfører et salg. En metode kan være å avtale en tid for neste henvendelse - "Kan jeg ringe deg igjen om 3 måneder om du trenger flere av disse?". Dette var bare et eksempel, siden metoder må tilpasses bransje og kunde.
Tannleger med faste kunder er flinke til dette - de avtaler å sende innkalling til ny kontroll når behandlingen er fullført - "da sender jeg ny timeavtale i mars neste år".
Metoden passer ikke inn i alle bransjer eller overfor alle kunder, så det er viktig å bruke hodet og ikke bare følge oppskrifter. Det er svært lite fordelaktig å MASE på kunder for å oppnå et salg, så vær litt forsiktig med metoden hvis kunden foretrekker å ta initiativet selv.
|