Det var mange spørsmål. Da benytter jeg anledningen til å si min mening. Som med webmastring generelt har sikkert andre folk andre meninger.
1. Det er ikke normalt å ha 22" og blir det heller ikke på noen år. Jeg ville byget for 17" eller maks 19". Midtstill sidene så ser det greit ut med tomrom på siden.
2. free-channel.co.uk er like bra som freechannel.co.uk. Google leser "-" som mellomrom.
3. Generelt, jo nærmere søkeordet jo bedre.
4. Mener du størrelse i mb og gb? En singel side er ofte ikke stor, sjekk dine egne i windows explorer. Jo mere serverplass du trenger jo dyrere blir det. Normalt betaler du 25 kr i mnd. på f.eks. dimensionservers.com og da kan du ha flere nettsteder der. Du skal ha en svær side om det skal bli veldig dyrt.
5. Bruk det billigste, ikke bruk norsk.
6. Alle TLD (top level domain) er stort sett like. Bortsett fra at folk påstår at .cn blir kasta ut fra Google i stort monn.
Godt nyttår.
|