Gå Tilbake   Webforumet.no > Søkemotorer > Google > Adsense
Registrer FAQ Medlemsliste Kalender Søk Dagens innlegg Marker forumene som lest

Adsense Alt relatert til Google's Adsense program går her.

Svar
Tilbakelenk Trådverktøy Søk i denne tråden Visningsmoduser
  #1 (permalink)  
Ulest 8th February 2010, 07:42
Standard   Adsense vises ikke ...

olafmoriarty sin avatar
Feed: Faktura
Medlem
 
Ble medlem: Jun 2009
Sted: Ski
Innlegg: 761
olafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to behold

Har satt opp Adsense-annonser på Slik blir du rik!!!1! . Går dere inn der kommer dere sannsynligvis ikke til å se noen annonser, men dere kommer til å se et stort hvitt felt nederst på siden (under «Gå vidare») hvor annonsene skulle ha vært.

For ordens skyld: Jeg har i innstillingene bedt om at offentlige tjenesteannonser skal vises dersom det ikke finnes relevante annonser for min side, det er altså ikke det som er problemer. Jeg har også testet dette i tre ulike nettlesere.

Noen som kan tenke seg til hvorfor det ikke vises annonser her? Pleier det å være et problem å vise annonser på nyopprettede domener? (Dette ble opprettet på fredag.) Kan det være at folk som har eid domenenavnet før meg har drevet siden i strid med Googles retningslinjer? (Og burde jeg isåfall fjerne alle annonser derfra før Google svartelister de andre nettstedene mine også?) Eller virker det som om noe helt annet er problemet?
__________________
Nettserier.no | Min tegneserieblogg
Svar med sitat
Sponsede annonser
  #2 (permalink)  
Ulest 8th February 2010, 08:46
Standard  

Mr Vest sin avatar
Sjefen over alle sjefer!
 
Ble medlem: Feb 2007
Innlegg: 2.084
Mr Vest is a splendid one to beholdMr Vest is a splendid one to beholdMr Vest is a splendid one to beholdMr Vest is a splendid one to beholdMr Vest is a splendid one to beholdMr Vest is a splendid one to behold

Web.arhive.org - Slikblirdurik.no viser jo at noen har eid domenet før deg. Desverre funker hele det arkivet enormt dårlig for meg akkurat nå ser det ut til (får ikke åpnet noen av sidene der,) så det blir fort vanskelig å se om det er mye som bryter med adsense sine retningslinjer på disse sidene.

Fredag til i dag, og enda ikke indeksert i Google. Det er jo et dårlig tegn, med tanke på at domenet har innlenker rundt omkring på internett pga tidligere innhold som har vært der.

Jeg fikk akkurat frem en arkivside fra arkivet her nå. Det har blitt skrevet om casino, poker, unngå skatt og automatiserte nettsteder der slik jeg kan se. At domenet kan være utestengt fra Google pga tidligere bruk er veldig godt mulig. Så vidt meg bekjent er vel adsense ikke lov på nettsteder med gambling osv, og samtidig blir vel også nettstedet stengt ute fra søk dersom det finnes slikt tull som "hvordan lage søkemotormat." blablabla... ja. Du skjønner sikkert hva jeg mener.

Selv vil jeg anbefale at du sender en slik bekjed til Google om at domenet har fått ny eier, og at innholdet ikke er av samme art som det en gang var. Desverre husker jeg ikke hvor man kan sende inn slikt til Google, så akkurat den biten tipper jeg nok at en hyggelig WF'er kommer med om det skulle være av interesse.
Svar med sitat
  #3 (permalink)  
Ulest 8th February 2010, 09:13
Standard  

zapotek sin avatar
Medlem
 
Ble medlem: Apr 2008
Innlegg: 2.004
zapotek is a splendid one to beholdzapotek is a splendid one to beholdzapotek is a splendid one to beholdzapotek is a splendid one to beholdzapotek is a splendid one to beholdzapotek is a splendid one to beholdzapotek is a splendid one to behold

Fyr på med noen nye innlenker / send inn et sidekart slik at Google ser at det er nytt innhold.
Svar med sitat
  #4 (permalink)  
Ulest 8th February 2010, 10:33
Standard  

Magnus Tangen sin avatar
Medlem
 
Ble medlem: May 2007
Sted: Karmøy
Innlegg: 312
Magnus Tangen will become famous soon enough

Har opplevd at adsense-annonsene vises på helt nye nettsider, selv om nettstedet ikke er indexert. En knapp uke med indexeringstid er ikke unormalt. Vil tro at siste punktet til Atle kan være det som stopper annonsene. Kan nevne at en idiotfeil jeg selv har gjort (som du for sikkerhetsskyld kan sjekke), er å ha valgt feil format på annonsen i forhold til plassen den vises på. Da kan man også oppleve at den ikke vises.
__________________
ex. fiskeri
www.ferieikroatia.com
Svar med sitat
  #5 (permalink)  
Ulest 8th February 2010, 10:59
Standard  

olafmoriarty sin avatar
Feed: Faktura
Medlem
 
Ble medlem: Jun 2009
Sted: Ski
Innlegg: 761
olafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to beholdolafmoriarty is a splendid one to behold

Takk til alle gode tips. Har forsøkt å legge inn et sidekart nå og har dessuten registrert siden i Google Webmasters. Om det ikke skjer noe i løpet av de nærmeste dagene prøver jeg å kontakte Google.
__________________
Nettserier.no | Min tegneserieblogg
Svar med sitat
  #6 (permalink)  
Ulest 8th February 2010, 12:33
Standard  

Travellingman sin avatar
Medlem
 
Ble medlem: Feb 2009
Innlegg: 646
Travellingman will become famous soon enoughTravellingman will become famous soon enough
Send en melding via Skype™ til Travellingman

Har du sjekket att synlighet/Privacy settings er rett innstilt i WP panelet?
Svar med sitat
Svar


Trådverktøy Søk i denne tråden
Søk i denne tråden:

Avansert søk
Visningsmoduser


Lignende tråder
Tråd Tråd startet av Forum Svar Siste innlegg
.flv vidoer vises ikke holkapolka Webutvikling 8 15th February 2009 21:03
Tradedoubler vises ikke med IE Sindre Tradedoubler 4 3rd December 2008 13:14
Siste indekseringsdato vises ikke? mattisaas Google 2 31st October 2008 08:45
ÆØÅ vises ikke Dre_C Webutvikling 2 7th August 2008 14:06
Aktiv kampanje vil ikke vises.. picxx Adwords 5 14th July 2008 10:52

Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO

Webforumet.no utvikles av tonny.no | qts.no hjemmeside | Sponset av Mine matoppskrifter