Gå Tilbake   Webforumet.no > Utvikling og design > Webutvikling
Registrer FAQ Medlemsliste Kalender Søk Dagens innlegg Marker forumene som lest

Webutvikling Et generelt forum om webutvikling. Her kan du stille dine spørsmål som ikke passer i noen av kategoriene under.

Svar
 
Tilbakelenk Trådverktøy Søk i denne tråden Visningsmoduser
  #1 (permalink)  
Gammel 13th April 2009, 12:59
Standard   Generelle tips og triks for lavere bounce rate?

Medlem
 
Ble medlem: Feb 2009
Innlegg: 759
testdriver is a jewel in the roughtestdriver is a jewel in the roughtestdriver is a jewel in the rough

Bounce rate er jo en såpass ekstrem faktor mht ROI, så her tenkte jeg å ha en tråd hvor folk kunne spytte inn sine beste generelle tips og triks for å senke bounce raten.

Linker til gode artikler tas også gjerne imot.

I det siste har jeg eksprimentert litt med veldig tids- og nyhetsaktuelle bannere (ikke reklame for eksterne sider, men til egne undersider). Som for eksempel "Spring Sale" akkurat nå. Ser ut til å gi meg rundt 10% lavere bounce rate.

Fyr løs med dine beste tips og triks!
Svar med sitat
Sponsede annonser
  #2 (permalink)  
Gammel 13th April 2009, 14:54
Standard  

kongemedlem
 
Ble medlem: Jul 2008
Sted: Slottet
Innlegg: 823
kongen has a spectacular aura aboutkongen has a spectacular aura about

Sitat:
Opprinnelig skrevet av testdriver Vis innlegg
beste generelle tips og triks for å senke bounce raten.
Vær ærlig og relevant!

Alltid vær ærlig i annonsen i forhold til hva du selger. Hvis en person er ute etter å kjøpe seg en Toyota, ser en annonse om Toyota, og havner på en landingsside om Toyota, da "bouncer" han ikke tilbake. Men hvis han derimot havner på en landingsside som handler om Mercedes, da klikker han "Tilbake" knappen raskt.

Dessuten høres "bounce" ut som et pornouttrykk (Yeah, I like it when you bounce up and down on my ¤%&#)

Sist endret av kongen : 13th April 2009 kl 14:56.
Svar med sitat
  #3 (permalink)  
Gammel 13th April 2009, 15:46
Standard  

Pong sin avatar
Jeg selger sʇɥƃıluʍop :)
 
Ble medlem: Nov 2008
Sted: Ålgård
Innlegg: 851
Pong is a name known to allPong is a name known to allPong is a name known to allPong is a name known to allPong is a name known to allPong is a name known to all
Send en melding på ICQ til Pong Send en melding på MSN til Pong Send en melding via Skype™ til Pong

Jeg tror at en bi-effekt av en call-2-action eller var det click-2-action er at besøkeren blir litt mer innstillt på å tilbringe tid på nettsiden. Så ingen scrolling men heller resten av info'en på neste side.
Jeg ser det ihvertfall andre plasser, f.eks. tv-serien 24. Siste halvdel jobbes det for å bygge opp nok spenning til at folk ser neste episode. Likt kan vel gjøres med en nettside. Jeg har også lest litt om det en annen plass, skal finne lenken og oversette til norsk (da det var på en nederlandsk nettside).

Tenkemåten må brukes gjennomgående, fordi det er ingen forutsetning at folk kommer inn gjennom forsiden. Og "verre" blir det: jo mer sofistikerte search-engines, jo mer deeplinking.
Jakob Nielsen har en fin artikkel om dette også..
Svar med sitat
  #4 (permalink)  
Gammel 13th April 2009, 16:50
Standard  

Medlem
 
Ble medlem: Feb 2009
Innlegg: 759
testdriver is a jewel in the roughtestdriver is a jewel in the roughtestdriver is a jewel in the rough

Takk for gode bidrag.

Hadde vært veldig interessant om du oversatte den, ja. Absolutt!

Fant noe av Jakob Nielsen: Reduce Bounce Rates: Fight for the Second Click (Jakob Nielsen's Alertbox)

Ang dette med call-2-action så har jeg merket god effekt av å forberede Adwords-besøkende ved å bruke ord som "buy" e.l. i annonsen. Da slipper man kanskje noe søppeltrafikk, samtidig som at det kan forsterke kjøpemodusen.

Har man mye PPC-trafikk man kan tracke, bør man se på bounce rate på hvert nøkkelord og hver annonse, og optimalisere utfra det. CTR må selvsagt tas i betraktning.

Man kan se på refererende linker og vurdere landingssidens relevanse. Hvis man har et bedre alternativ, kontakte webmaster og spørre om å endre linken.

Mange bloggere kan bli flinkere til å hele tiden referere til andre innlegg. Står om det i linken ovenfor.

Sist endret av testdriver : 13th April 2009 kl 16:57.
Svar med sitat
Svar
Del


Trådverktøy Søk i denne tråden
Søk i denne tråden:

Avansert søk
Visningsmoduser


Lignende tråder
Tråd Tråd startet av Forum Svar Siste innlegg
Hvordan måles bounce rate? testdriver Analytics 5 22nd May 2009 16:13
Indianer triks kongen Generell snakk og svada 23 20th March 2009 13:05
Budet er lavere enn det anslåtte førstesidebudet Dre_C Adwords 1 18th February 2009 13:36
Et triks. holkapolka Generell markedsføring 39 15th February 2009 20:15
Generelle reisenettsider og blogger Kenneth Dreyer Blogging 1 31st May 2008 18:35

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO

Webforumet.no utvikles av tonny.no | qts.no hjemmeside | Sponset av Mine matoppskrifter