Både og egentlig.. Men kan ikke se noe utvikling som tyder på at folk handler/surfer mindre i ferien enn ellers..Heller mer..
Jeg fikk en markert nedgang den 20 juni på en av sidene mine som har målgruppe mot ungdom. Merker godt ferien.
Det kommer nok helt an på hvilken målgruppe siden din henvender seg til. Om det er enslige eller pensjonister vil jeg nok tro du vil se en økning, mens om det er mere vanlige "all over" sider vil du nok merke en nedgang i ferietiden. Sommerferien er en topp tid til å bygge sider som retter seg mot julemarkedet, selv om det er en liten tanke sent.
Slettes ikke dumt En 8-9mnd. med indeksering, markedsføring, bygging av backlinks og trafikk burde gjøre siden temmelig attraktiv å annonsere på Det beste er vel dog kanskje å ha en side man kan bruke år etter år, som julegata.no , julesiden.no eller noe slikt?
Joda...Er selvfølgelig greit å ha en årgangsside.. Men dette blir vell litt offtopic.. Har sett litt nærmere på mine norske annonsører nå.. Å det er faktisk mulig at jeg har hatt en liten nedgang den siste uken hos dem..Men ellers så går mine annonser på sider rettet mot US,UK og resten av verden som normalt.. dvs. de svinger ikke noe mer nå en de gjør ellers.. -morten