Alt innhold i inbox forsvunnet på Thunderbird etter compacting folders

Tonny Kluften

Administrator
Jeg gjorde en "compacting folders" i Thunderbird. Nå har alt innholdet i innboksen min forsvunnet. Innholdet i de andre mappene er fortsatt som de skal være. Dette er ikke noe gøy. Noen som vet noe om dette problemet?
 

picxx

WF 09
Du kan prøve denne:
Fix for missing mails in Thunderbird

Om det ikke virker brukte jeg selv en gjenopprettingssoftware både på bokmerker i FF og mail for ca. ett år siden. Husker ikke akkurat navnet, men skal se om jeg finner den igjen.
 

Tonny Kluften

Administrator
Uff, ser ut som at inboksen slettet og ny er opprettet, ser det i innboks mappen på pc`en. Trashmappen, sendte epost-mappen osv har store filer, men innboksen kun er noen på kb. Lyspunktet er at jeg har funnet en midlertidig fil som Thunderbird lager når den gjør "compacting folders". Filen heter nstmp og ligger i mailfolderen på pc`en. Åpnet den i notepad og kan lese de gamle mailene der.
Men hvordan importere de tilbake?
 

Tonny Kluften

Administrator
Ok, her går det fort i svingene for svingende. Jeg slettet Inboxfilen og døpte om tempfilen nstmp til Inbox. Nå har jeg alle epostene på plass igjen.

PUHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hvis du får samme problemet og dette jeg har skrevet her er uforståelig svada så send meg en PM så skal jeg hjelpe.
 

picxx

WF 09
Ok, her går det fort i svingene for svingende. Jeg slettet Inboxfilen og døpte om tempfilen nstmp til Inbox.

Fikk du full gjenoppretting eller bare deler av mailene ved å gjøre det slik?
 

Tonny Kluften

Administrator
Full gjenoppretting ser det ut til. nstmp er en tempfil som blir brukt når compacting folders kjører. Hvis compacting folders av en eller annen grunn blir avbrutt, f.eks. ved at man mottar en epost, så blir nstmp lagret.
 
Topp